Kategorie

Zadaj pytanie farmaceucie


Zobacz nas na facebooku

NAPROXEN HASCO żel 10% 100g

  • Producent: HASCO-LEK
  • Cena: 14,90 zł
  • szt.

NAPROXEN HASCO

 

Lek przeznaczony do stosowania na skórę.
Substancją czynną leku Naproxen HASCO jest naproksen, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Lewomentol wywołuje na skórze uczucie chłodu i działa miejscowo znieczulająco, powoduje miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i ułatwia przenikanie naproksenu do zmienionych chorobowo tkanek. Wodzian chloralu dzięki właściwościom lekko drażniącym powoduje korzystne, odruchowe rozszerzenie naczyń krwionośnych.

 

WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Leczenie miejscowe

- w chorobie zwyrodnieniowej stawów;

- w urazach tkanek miękkich;

- w urazach stawów i ścięgien.

 

DAWKOWANIE I SPOSÓB PODANIA

NAPROXEN HASCO należy stosować miejscowo na skórę 4 do 5 razy na dobę w odstępach kilkugodzinnych. Dawka zależy od powierzchni objętej schorzeniem, najczęściej zaleca się jednokrotnie użyć pasek żelu o długości około 4 cm, rozprowadzić w miejscu bólu i wmasować do całkowitego wchłonięcia. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy. Leku nie należy przykrywać opatrunkami takimi jak bandaże czy plastry.
Dawkowanie u dzieci: Naproxen HASCO nie jest stosowany u dzieci poniżej 3 lat.
 

PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na substancję czynną – naproksen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, salicylany i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym kwas acetylosalicylowy). 

W trzecim trymestrze ciąży.

Nie stosować u dzieci do lat 3.

 

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY

Substancja czynna: Naproksen (Naproxenum) 100 mg/g.
Substancje pomocnicze: karbomer 5984, sodu wodorotlenek 30%, lewomentol, chloralu wodzian, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.